Josefov 2023 – deníček unaveného trenéra

Day 1 a 2

Den první. A rovnou hned druhý. Nedá se nic dělat, ale jede to jak přes kopírák. Úsměv z prvního dne velmi rychle střídá útrpný výraz na tváři většiny dětí. Stačila k tomu jedna tréninková jednotka fyzičky od Milana “Kruťase” Boříka a většina dětí by si přála, kdyby zůstala doma. V sobotu na kontrolním turnaji si ještě užívali pinčesu. Večer byl ještě problém je dostat do postele, ale dneska hned po ranní rozcvičce a po prvním tréninkovém bloku jsme už začali počítat první odpadlíky. Zatím se jedná jen o namožené svaly, žaludeční potíže a další menší bolístky. Nic co by naše lékarničky neuměly vyřešit. Chybějící oblíbené pyžámko našeho nejmladšího účastníka byl asi největší oříšek víkendu, ale i to pro nás nebyl neřešitelný problém. Nováčkové Toník, Viktorka, Justinka a Maruška vše zvládají na jedničku. Viktorka teda už včera večer prohlásila, že už příště nepojede. Ale to jí za ten týden přejde. O to se Milan postará. Zatím tedy nuda. Jídlo dobré. Počasí nic moc. Vedoucí jsou fajn. Tak zase zítra.

Day 3 a 4

Den třetí a čtvrtý. Když už si myslíte, že větší nuda než v Josefově může být už jen v Brně, tak vás děti vyvedou z omylu. Včerejší pokerový dýchánek v době večerky byl jen takovou třešničkou na dortu. Ke smůle pokerových hráčů byl odhalen a vklady byly zabaveny. Všechny předcházející ročníky soustředěních v Josefově se nám vyhýbala smůla v podobě exkluzivní exkurze na ambulanci v Hradci Králové. Ne proto, že by naše děti na tom byly fyzicky lépe než děti z jiných oddílů, ale prostě jsme měli štěstí. Letos nás ale štěstí opustilo a tak jsme si i my poprvé vytáhli černého Petra a dali si exkurzi v nemocnici v HK i my. Jen preventivně, abychom nic nepodcenili. Bohužel skříplý nerv je prevít a verdikt doktora jsme věděli dřív než nám ho oznámil. Klidový režim a šmitec. Dnes se do nemocnice vypravil další nešťastník s vykloubeným palcem. Zítra máme naplánován odpočinkový den, tak se nám snad zranění aspoň pro jeden den vyhnou. Jinak tu docela dost prší, takže jsme zavření v tělocvičně a jedeme schody, formule, planky a podobné sofistikované prostocviky. Mezi dětmi se začíná šířit nemoc zvaná únava a na jakoukoliv otázku odpovídají “Bolí mě nohy”. Nejsme žádný pionýrský tábor, takže je vše v pořádku. Jinak se tu nic moc neděje. Jídlo je překvapivě dobré. Vedoucí jsou fajn.

Day 5, 6 a 7

Den pátý, šestý a sedmý. Trošku to flákám s reportováním. Není to tím, že by nebylo o čem psát, ale spíš se to bojím napsat. Přeci jenom 50% úmrtnost je prostě moc. Mimo hru jsou již Maruška, Dominik a na Bohemku jedoucí Justinka. Vojtu chytily záda. No a když se o klidovém dnu vysekal Jiřík na asfaltu, tak už to bylo moc i na dost flegmatického trenéra. Ve středu jsme chtěli dát dětem oraz, tak se na dopoledním programu objevila Olympiáda střeštěných disciplín. Zachraňoval se pinpongáč v lavóru s vodou, hokej se hrál s koštětem na betonu, na hlavě se přenášel kelímek s vodou a má nejoblíbenější hod do dálky špejlí. No uznejte při těchto disciplínách je umění si něco udělat. Jiří nás bohužel přesvědčil o opaku a jeho sedřená ruka a koleno vypadalo strašidelně. Jiřík je ale bojovník a po ošetření se vrátil do hry a bojoval o olympijské zlato jako pravý Spartak. Odpoledne jsme děti vzali na prohlídku pevnosti z 2. sv. války. Fotky bohužel nemám, protože já jsem se vydal hledat nějaký dortk pro oslavenkyni Viktorku. Dort jsem nesehnal, ale i tak jsme to oslavili jak se patří. Večer sme měli naplánované opekání buřtů, ale vytrvalý déšť nám zhatil plány a tak buřty byly až ve čtvrtek. Jinak se zas pilně trénovalo a makalo na kondičce. Zítra nás čeká závvěrečný turnaj a já čekám pár pozitivních výsledkových překvapení i přesto, že ve hře bude jen torzo Spartakovské družiny. Jinak jídlo je stále překvapivě dobré. Takové langoše nejsou sice idální na spaní, ale umí vyléčit bolesti zad. Vedoucí jsou fajn. Už se všichni těšíme domů.

Day 8

Den osmý a poslední. Letošní již čtvrté soustředění v Jaroměři – Josefově je minulostí. Posledním testem soustředění byl závěrečný turnaj a tak se to již od časného rána hemžilo v obobou tréninkových halách dětmi, které se snažily co nejvíce rozehrát a dostat do optimální formy. Vůbec bych se nedivil, kdyby někteří vynechali i snídani. Ze Spartaku se na turnaj připravovalo jen torzo naší výpravy, protože se díky zranění turnaje nemohli účastnit Maruška Grulová a Dominik Vedral, Justinka Flekačová nás opustila už ve čtvrtek. Nejlepší z družiny Čelákovic a Nymburka byl nakonec Vincent Špinar (Nymburk) na 4.místě, Vojta Král (Nymburk) na 9. místě, Marek Vedral na 12. místě, Nicolas Ulman na místě 13., Zuzka Andrejsová (Nymburk) na 14.místě, Patrik Stehlík (Nymburk) na 20. místě, Jirka Janoušek na 21. místě, Dan Šup na 25 místě, Tonda Jansa na 29. místě a Viktorka Dušková na 31. místě. Výsledky ale nejsou v téhle fázi přípravy na novou sezónu důležité. Podstatnější je, že všechny děti celý týden poctivě makaly jak za stoly tak i během různých kondičních cvičení a to by v tom byl čert, aby jim to nepomohlo v důležitých zápasech nadcházející sezóny ať už na okresních, krajských nebo republikových turnajích. Asi si pak sami neuvědomí, že v koncovkách setů jim nescházely síly právě díky těmto fyzicky náročným dnům, ale my trenéři budeme vědět. Bez trvrdé práce nejsou medaile.

Velký dík patří Milanu Kneblovi, který poctivě sestavoval každý den tréninkové plány, Milanu Boříkovi a Helče Houdkové, kteří dávali dětem do těla při kondičce, Petrovi Dvořákovi, Rosťovi Špinarovi, Jirkovi Taušovi, Jirkovi Čížkovi, Janě Čížkové a Davidu Čenovskému, kteří si našli čas a na pár dnů přijeli dělat dětem kvalitní sparing. Tým domácího Sokolu Jaroměř – Josefov 2 byl opět fantastický v čele s Pepou Vítkem, který zařídil vždy vše a ještě mnohem víc, Alenou Čenovskou, která nás nenechala umřít hlady a těžká rána trenérova udělala vždy svojí dobrou náladou lehčími, Hanka, Štěpán, Čenda, Míša, Lenka, kteří pomáhali s tréninky nejmenších, s odvozy do nemocnicce, s obědy a večeřemi a se vším co bylo zrovna potřeba. Měli jsme se jako v bavlnce…..Děkujeme!

Teď si dáme pár dnů volna a pak zase za stoly. Poslední intenzivní příprava nás čeká od 31.8. do 2.9. u nás doma v Čelákovicích. První testovací turnaj si dáme hned 3.9.. Držte palce, ať se nám ta nová sezóna 2023-2024 rozjede co nejlépe!

Matěj, unavený trenér TJ Spartak Čelákovice

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..