O nás

Jen ten zápas je ztracen, který je ztracen v naší mysli

Slavný citát z povídky Oty Pavla o českém, 13-ti násobném mistru světa ve stolním tenisu předválečné a poválečné doby Bohumilu Váňovi.

My nehrajeme o medaile z mistrovství světa. Jsme parta nadšenců, která už léta hraje pinčes, na jaký má a baví nás to. Někdo pro výsledky, jiný pro radost ze hry, další pro zhubnutí, většina pak pro žízeň. Dohromady to čítá asi 50 hlav a nebezpečně nám roste věkový průměr, některým bříška.

Hrajeme v sokolovně v Čelákovicích na 5 stolech (sál) a 3 stolech nahoře na ochozu. O další stoly bojujeme, máme jich málo na dětské tréninky.

Ale pozor! Začínají mezi nás chodit rekreační hráči. Objevují se přistěhovalci. Rodiče našich dětí berou do rukou pálky. A vracejí se i někteří dobří holubi. A právě ti  stojí za snahou o obrodu oddílu se slavnou minulostí.

Posunuli jsme soutěže do kraje s ambicí jít nejméně o soutěž výš. Znovu přihlásili ženskou soutěž. Děláme turnaje. Pro děti i dospělé.

Za podpory Spartaku jsme opravili tělocvičnu, aby nás soupeři dávali za vzor, namísto pranýře.

A prozatím v úzké skupince dobrovolníků jsme se vrhli do toho nejdůležitějšího, do snižování věkového průměru cestou výchovy nové generace. Pracujeme se stávajícími kluky a holkami opravdu tvrdě a nemáme v úmyslu toho nechat, ba naopak.

Jsme na začátku, ale chceme to dělat opravdu dobře. Chceme, aby jednou hráli lépe než my.

Tak sledujte naše stránky www.stolniteniscelakovice.cz  a přijďte se na nás podívat. Na naše zápasy, tréninky, prostě mezi nás.

Oddíl stolního tenisu